Dzień Edukacji Narodowej

W bieżącym roku świętujemy 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie – państwowej centralnej władzy oświatowej. Na pamiątkę tego zdarzenia od lat dzień 14 października obchodzony jest w Polsce jako święto wszystkich nauczycieli.

W naszej szkole akademia upamiętniająca to zdarzenie miała miejsce w czwartek – 12 października. W tym dniu uczniowie klasy piątej i szóstej zaprezentowali zabawne przedstawienie o tym, jak podziękować pedagogom i innym pracownikom szkoły za ich trud. Uśmiechy na twarzach zebranych wywołała konkluzja, do której doszli – najlepiej udzielić wszystkim pracownikom naszej szkoły nagany, wszak w tak uroczystym dla nich dniu nie będą się o to gniewać. Akademia została przygotowana pod kierunkiem Pań – Agnieszki Płatkowskiej i Moniki Kurowskiej.

Na uroczystości gościliśmy Pana Krzysztofa Bujalskiego – Wójta Gminy Suchożebry, który na ręce Pani Dyrektor – Moniki Głuchowskiej – złożył życzenia wszystkim pedagogom. Święto to stało się też okazją do wręczenia Nagród Dyrektora Szkoły.

W uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej włączył się również Samorząd Szkolny, życząc nauczycielom, między innymi, zadowolenia z uczniów oraz wręczając drobne upominki.