„Na krok przed hejtem” – finał

W dniu 10 czerwca 2024r. miało miejsce podsumowanie projektu realizowanego przez Zespół Oświatowy w Krześlinie w roku szkolnym 2023/2024  „Na krok przed …hejtem”. Na spotkaniu licznie zgromadzona publiczność, którą stanowili uczniowie ze szkół z terenu gminy Suchożebry, miasta i gminy Siedlce oraz zaproszeni przez nas goście, miała okazję wysłuchać prelegentów: p. Edyty Szczygieł – prawnik, Urząd Gminy Suchożebry, p. Jacka Szymańskiego – Akademia Sztuk Walki i porucznika Przemysława Turyka – Zakład Karny w Siedlcach. Poruszyli oni kwestie dotyczące odpowiedzialności cywilnej i karnej w sytuacji zagrożenia hejtem, jak sobie radzić z hejtem w sporcie oraz konsekwencji ostatecznych jakie spotykają sprawce hejtu.

Pani dyrektor Monika Głuchowska oraz pani pedagog Anna Borkowska zapoznały zebranych z raportem z ewaluacji przedsięwzięcia tj. wynikami ankiet przeprowadzonych wśród odbiorców naszego projektu. Jesteśmy dumni, że nasze działania profilaktyczne docierają do coraz większej liczby osób, które uczestniczą w naszych spotkaniach. W tym roku szkolnym dotarliśmy do ponad 1000 uczniów ze szkół z powiatu siedleckiego i sokołowskiego.

Miłym akcentem spotkania podsumowującego nasz projekt było wręczenie certyfikatów, podziękowań, pluszowych niespodzianek oraz komiksów autorstwa naszego ucznia kl. VIII Filipa Sowińskiego.

Spotkanie zakończyliśmy specjalnie w tym celu napisaną piosenką przez nauczyciela języka polskiego p. Agnieszkę Płatkowską – „To wszystko przez ten hejt” – brawurowo wykonaną przez naszych uczniów – Oliwię Kachniarz, Julię Wysocką oraz Natana Osiniaka. Serdecznie dziękujemy naszym aktorom, którzy przez cały rok szkolny wspaniale prezentowali się na deskach teatru: Karolinie Cabaj, Karolinie Bąbiak, Wiktorii Skolimowskiej, Mai Szkopek, Jakubowi Łałakowi oraz Gabrieli Ilczuk, która wspomagała nas wokalnie.

Serdecznie dziękujemy instytucjom, osobom prywatnym za współpracę i wsparcie w nasze działania, które są wspólną ideą w pokonywaniu zagrożeń współczesnej młodzieży. Do zobaczenia w następnym roku szkolnym, w którym poruszymy kolejną trudną tematykę!