Na krok przed hejtem

29 listopada 2023 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zainaugurowaliśmy drugą serię spotkań z cyklu „Na krok przed…”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest nasza szkoła – Zespół Oświatowy w Krześlinie. W minionym roku szkolnym zajmowaliśmy się problematyką depresji, w obecnym – naszym tematem przewodnim będzie hejt.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkół z terenu gmin Suchożebry i Siedlce oraz miasta Siedlce. Gościliśmy także zacnych gości, którzy zechcieli odpowiedzieć na nasze zaproszenie, m.in.:

– P. Krzysztofa Bujalskiego – Wójta Gminy Suchożebry, który, podobnie jak w minionym roku, sprawuje patronat główny nad przedsięwzięciem,

– P. Adama Skupa – dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura Siedlce,

– P. Dorotę Dmowską – Paczuską – Sekretarz Gminy Siedlce,

– P. Artura Wrzoska – zastępcę Wójta Gminy Suchożebry,

– P. Edytę Sierzpowską – kierownik referatu Gminy Suchożebry,

– p. Katarzynę Smolik – pracownika d/s oświaty w Urzędzie Gminy Suchożebry,

– P. Artura Mydlaka – dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach,

– P. Monikę Budek – dyrektor Galerii Siedlce,

– P. Agnieszkę Budek – dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Suchożebrach,

– P. Leszka Rymuzę – sołtysa wsi Krześlin, przyjaciela szkoły, sponsora wielu przedsięwzięć organizowanych na terenie naszej placówki.

Tych oraz jeszcze wielu innych znamienitych gości powitała dyrektor Zespołu Oświatowego w Krześlinie – Pani Monika Głuchowska, która w swoim wystąpieniu wskazała na hejt jako zjawisko, które ze wzmożoną siłą opanowuje szczególnie młode pokolenia, uzasadniając tym samym wybór tematyki tegorocznych spotkań.

Następnie zebrani mogli obejrzeć spektakl „Na drodze donikąd” napisany i wyreżyserowany przez Panią Agnieszkę Płatkowską – nauczycielkę języka polskiego z naszej szkoły. Obok autorki scenariusza na scenie mogliśmy zobaczyć uczniów naszej placówki, którzy rewelacyjnie, wręcz brawurowo, odegrali swoje role – Karolinę Bąbiak, Karolinę Cabaj, Jakuba Łałaka, Wiktorię Skolimowską, Maję Szkopek oraz Julię Wysocką, która wspaniale wspomogła nas wokalnie. Tradycyjnie mogliśmy liczyć także na piękny „głos” Pani Ireny Kosińskiej – nauczycielki muzyki.  Swój talent plastyczny zaś zaprezentował Filip Sowiński, który był autorem grafiki wykorzystanej w projekcie zaproszenia na przedsięwzięcie.

Kolejnym punktem naszego spotkania były występy naszych prelegentów. Na początek byli to – Pani Aleksandra Kostka (prezenterka telewizyjna, aktorka) oraz Pan Jarosław Milner (aktor, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny), którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o tym, jak sobie radzić z hejtem w social – mediach.

Kolejna prelegentka – dr Katarzyna Dobijańska – chcąc pokazać zebranej młodzieży obraz wirtualny i rzeczywisty nastolatka, na spotkanie przyszła w towarzystwie Stefka, który od publiczności usłyszał wiele słów krytyki, ale także – komplementów.

Patronat honorowy:

– P. Aneta Wyżywniak – Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach,

– P. Marek Paskudzki – firma KREATOR,

– P. Henryk Borkowski – firma FOLDRUK,

– P. Marta Kozaczuk – Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

– P. Marek Zdanowski – firma WIERZEJKI,

– P. Wioletta Pluta – Poradnia Dietetyczna,

– P. Ewa Polkowska – Jastrzębska – firma MAMIKIDS.

Patroni medialni:

– „Życie Siedleckie”,

– „Tygodnik Siedlecki”,

– „Katolickie Radio Podlasie”,

– Podlasie 24pl.