Tydzień Biblijny w naszej szkole

W dniach 14-20 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy Tydzień Biblijny, który ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo Św. Hasło w tym roku brzmiało: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.  Nasza szkoła również włączyła się w tą inicjatywę poznawania Pisma świętego. W ciągu całego tygodnia podejmowaliśmy różnorodne biblijne inicjatywy. W tych dniach rzeczywiście na katechezie żyliśmy sprawami Pisma świętego. Uczniowie klas młodszych słuchali przypowieści biblijnych czytanych przez starszych kolegów i koleżanki, oglądali z wielkim zainteresowaniem ilustracje w Biblii i zadawali mnóstwo pytań. Wykonywali prace plastyczne, z ogromną   ciekawością rozwiązywali zagadki i rebusy biblijne. Zaś starsze klasy  pracowały z tekstem Pisma świętego, wyszukiwanie sigli biblijnych, kody QR, to kolejne działania uczniów w ramach akcji. Korzystaliśmy z materiałów dydaktycznych wordwall poznając ciekawostki i utrwalając poznane wiadomości oraz przeszliśmy pokój zagadek ,,Jakim językiem mówił Jezus?” i quiz „Biblionerzy”. Na koniec cała społeczność szkolna została poczęstowana fragmentami z Pisma św. i słodkim upominkiem. Tydzień Biblijny stał się impulsem do tego, żeby czytanie Pisma Świętego uczynić stałą praktyką w życiu. Zachęcam gorąco wszystkich do czytania i zgłębiania Słowa Bożego i poznawania tej niezwykłej księgi, jaką jest Biblia. A Wójcik