XVII Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych w Krześlinie

ŚWIĘTO TAŃCA W ZESPOLE OŚWIATOWYM W KRZEŚLINIE

 

Barwnie i kolorowo było 22 maja w Zespole Oświatowym w Krześlinie. A wszystko to za sprawą XVII Gminnego Przeglądu Zespołów Tanecznych, nad którym Honorowy Patronat objął Wójt Gminy Suchożebry – Tomasz Starzewski. Jest to impreza cykliczna, która odbywa się w tej placówce co roku. Na przeglądzie prezentują się grupy taneczne ze szkól z terenu gminy Suchożebry – Zespołu Oświatowego w Krześlinie, Zespołu Szkół Publicznych w Suchożebrach oraz Zespołu Oświatowego w Krynicy. Tancerze prezentują się w różnych kategoriach wiekowych – są to grupy z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, uczniów klas I – III oraz młodzieży z klas IV – VIII.

„Bardzo nas cieszy, że nasz przegląd cieszy się tak wielką popularnością – podkreśla dyrektor Zespołu Oświatowego w Krześlinie Monika Głuchowska. –  Z roku na rok przybywa nam publiczności, ale także występujących zespołów. Wzrasta także poziom artystyczny prezentacji tanecznych”.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 13 grup tanecznych. To rekordowa liczba. Na parkiecie mogliśmy podziwiać między innymi występy kowbojów, mumii czy Japonek. Oprócz choreografii z pewnością uwagę przyciągały także piękne kostiumy, w których zaprezentowali się młodzi wykonawcy.

Następne spotkanie z tańcem odbędzie się w krześlińskiej szkole za rok.