„Żyję zdrowo na sportowo” – podsumowanie projektu

Od 15 kwietnia do 7 czerwca w Zespole Oświatowym w Krześlinie realizowany był projekt edukacyjny „Żyję zdrowo na sportowo”. W ramach ponad miesięcznego projektu mieliśmy okazję spotkać się m.in. ze znanymi sportowcami, poznać zasady zdrowego odżywiania, rozegrać turnieje sportowe jak również rozwijać umiejętności wokalno – taneczne. Dnia 7 czerwca miało miejsce podsumowanie naszych działań: zaprezentowano fotorelację multimedialną, jak i wyeksponowano zdjęcia z realizacji zadań w ramach projektu. Na sztalugach zostały zaprezentowane pracę uczniów w ramach konkursu „Piątka dla zdrowia”. Odbyły się liczne konkursy, za które uczniom przyznano dyplomy oraz upominki. Na uroczystym podsumowaniu zostali również nagrodzeni laureaci II Gminnego Dyktanda „Mistrz Ortografii Gminy Suchożebry” – w kategorii klas II-III – Bartosz Skorupka ZSP w Suchożebrach, w kategorii klas IV – VI – Gabriela Stasiuk – ZSP w Suchożebrach, w kategorii klas VII – VIII  – Alan Krasnodębski – ZO w Krynicy oraz w kategorii dorośli – p. Marzena Kembrowska. Gratulujemy zwycięzcom!

Podczas dalszej części spotkania zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele mieli okazję spróbować swoich sił w grze „Familiada”. Pomimo, zaciętej rywalizacji drużyn, wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, wykazując się dużą wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania, dyscyplin sportowych oraz znajomości szkodliwości niezdrowego stylu życia. Wszyscy okazali się zwycięzcami otrzymując złote medale ufundowane przez pana Jacka Szymańskiego z Akademii Sztuk Walki. Serdecznie dziękujemy!

Kolejną atrakcją był pokaz karate wykonany przez uczniów naszej szkoły oraz senseja Jacka Szymańskiego. Pokaz wywarł ogromne wrażenie i zachwyt wśród odbiorców. Pamiętajmy, że ta dyscyplina sportu nie jest absolutnie formą agresji względem przeciwnika tylko starożytną i piękną sztuką samoobrony bez broni. Panu Jackowi i uczniom dziękujemy za niesamowity pokaz.

Uwieńczeniem naszego spotkania była degustacja tortów i ciast ze zdrowych produktów, przygotowanych przez dietetyk panią Wiolettę Pluta, która w ramach projektu prowadziła z uczniami warsztaty promujące zdrowe żywienie.

Dziękujemy przybyłym gościom za obecność i zaangażowanie w działania realizowane podczas projektu „Żyj zdrowo na sportowo”. Dziękujemy również wokalistom: kl. I, Oliwi Kachniarz, Julii Wysockiej oraz Natanowi Osiniakowi za wykonanie utworów muzycznych.