Spotkanie profilaktyczne „Na krok przed depresją”.

Spotkanie profilaktyczne "Na krok przed depresją".

Dzień 25 listopada uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz Pani Dyrektor naszej szkoły z pewnością dostarczył niezapomnianych wrażeń! Przede wszystkim była ogromna trema, były też łzy wzruszenia, ale i poczucie spełnienia i pewności, że robimy coś ważnego. Po raz pierwszy bowiem nasza placówka była organizatorem tak dużego przedsięwzięcia.

W ten piękny, zimowy poranek, 25 listopada, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach miało miejsce spotkanie profilaktyczne ,,Na krok przed depresją”, którego organizatorem była nasza szkoła. Spotkanie kierowane było do młodzieży ze szkół z gminy Suchożebry oraz gminy i miasta Siedlce. Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na problem depresji, której ostatnio, głównie na skutek pandemii, stał się dość powszechny wśród młodych ludzi. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać dwóch prelegentów – dr Marii Rotkiel, która zwróciła uwagę słuchaczy, jak nie dać się depresji w dzisiejszym świecie, oraz Krzysztofa Szczygielskiego z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, który poruszył problem przemocy rówieśniczej jako nadrzędnej przyczyny depresji u dzieci i młodzieży.

Aby zaproszeni goście mogli lepiej nas poznać, przygotowaliśmy krótką prezentację naszej szkoły. Zaprezentowaliśmy także spektakl profilaktyczny ,,W szponach depresji”, stworzony na podstawie naszego autorskiego scenariusza, w którym wystąpili zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, naszej placówki.

Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęli:

– Wójt Gminy Suchożebry p. Krzysztof Bujalski,

– Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z.o.o,

– Kino „Helios” w Siedlcach,

– Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach.

Patronat medialny:

– Życie Siedleckie,

– Katolickie Radio Podlasie,

– Podlasie24 – Regionalny Portal Informacyjny

Partnerem w organizacji przedsięwzięcia był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Gen. Józefa Bema w Siedlcach.

Projekt zaproszeń i plakatów przygotował uczeń kl. III Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Gen. Józefa Bema w Siedlcach Wiktor Dziewulski.

Fotoreportaż znajduje się w Albumie fotograficznym

Przedsięwzięcie zrealizowano z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.